Verona se střídajícím Barákem schytala debakl, Juventus na úvod Serie A jasně vyhrálProfimedia
Fotbalisté Verony podlehli v úvodním kole italské ligy na svém hřišti 2:5 Neapoli. Reprezentační záložník Antonín Barák (27) se stejně jako v pohárovém utkání s druholigovým Bari (1:4) dostal na hřiště v druhém poločase. Jasnou výhrou zahájil sezonu i Juventus, který si poradil doma 3:0 se Sassuolem. Dva góly vstřelil srbský kanonýr Dušan Vlahovič (22).

Veronu poslal do vedení po půlhodině Lasagna, pak se ale znovu projevily problémy v defenzivě, které Hellas v úvodu sezony pod vedením nového kouče Cioffiho má. Už do poločasu skóre otočili Kvaracchelija s Osimhenem. Po pauze sice ještě jednou srovnal Henry, trefy Zieliňského, Lobotky a Politana ale rozhodly o vysokém vítězství třetího týmu minulé sezony.

Neapol i Verona zaznamenaly rekordní výsledek v úvodním ligovém duelu sezony. Vítězný celek ještě nikdy v prvním kole nenastřílel pět branek, Hellas si připsal negativní rekord v počtu inkasovaných.

Události 1. kola Serie A

Juventus vedl od 26. minuty, kdy se v soutěžním debutu za klub trefila letní posila Di María. Další zásah přidal na konci první půle Vlahovič z penalty a druhý nejlepší střelec minulého ročníku Serie A uzavřel skóre v 51. minutě po Di Maríově přihrávce. "Stará dáma" zdolala Sassuolo potřetí v řadě.

Srbský útočník si po zápase pochvaloval souhru s Di Maríou. "Jak se cítím, když hraji s Di Maríou? Je to neuvěřitelný pocit a velká radost hrát s takovým šampionem, děkuji mu za asistenci," řekl Vlahovič pro DAZN.