Voráček prvním gólem sezony neodvrátil porážku Columbusu s Coloradem v Tampere

Jakub Voráček (vlevo) se právě poprvé v sezoně gólově prosadil.
Jakub Voráček (vlevo) se právě poprvé v sezoně gólově prosadil.Profimedia
Jakub Voráček (33) neodvrátil prvním gólem v sezoně NHL porážku Columbusu 3:6 s Coloradem v prvním ze dvou utkání těchto soupeřů v Tampere. V Nokia Areně se hattrickem blýskl finský útočník Avalanche Mikko Rantanen (26).

Voráček odstartoval ve 22. minutě v přesilové hře návrat do zápasu Blue Jackets tečí střely Patrika Laineho. Krátce předtím vstřelil Rantanen svůj první gól večera a zvýšil už na 3:0 pro Colorado. Šest minut po Voráčkovi nicméně snížil už na 2:3 rodák právě z Tampere Laine a na začátku třetí části Sean Kuraly dokonce vyrovnal.

Úřadující vítězové Stanley Cupu se však ztrátou třígólového vedení nenechali rozhodit. Rantanen je ve 49. minutě poslal znovu do vedení, dvě minuty nato zvýšil Cale Makar a minutu před koncem při power play Columbusu potvrdil roli hrdiny večera gólem do prázdné branky Rantanen.

Colorado tak vyhrálo po dvou porážkách, Blue Jackets nebodovali počtvrté za sebou a zůstali nejhorším týmem Východní konference. Odveta se hraje v Tampere v sobotu.