Wengen pod nadvládou Norů. Kristoffersen ovládl na závěr slalom, Braathen byl třetíProfimedia
Henrik Kristoffersen (28) potřetí v kariéře ovládl slalom Světového poháru ve Wengenu a norští lyžaři díky němu vyhráli všechny tři závody ve Wengenu. Druhý skončil domácí Švýcar Loic Meillard (26), třetí Nor Lucas Braathen (22).

Kristoffersen byl po úvodním kole druhý za Meillardem. Pro celkově třicátý úspěch ve Světovém poháru si bronzový medailista z mistrovství světa i olympiády dojel šestým časem ve druhé části, kterou komplikovalo husté sněžení.

Kristoffersen vyhrál s náskokem dvou desetin před Meillardem, jenž tak stále čeká na premiérové vítězství ve slalomu ve Světovém poháru. Na druhém místě skončil švýcarský reprezentant potřetí.

Braathen na třetí příčce za vítězným krajanem zaostal o 49 setin a přišel o průběžné vedení v hodnocení slalomu. V čele ho s náskokem deseti bodů vystřídal právě Kristoffersen, který ve Wengenu ovládl slalomy už v ročnících 2015/16 a 2016/17.

"Na startu jsem slyšel, že Lucas má sekundu náskok, tak jsem to prostě pustil. V prostřední části sjezdovky jsem naštěstí jel chytře, potom už to bylo trochu o štěstí, ale i to je prostě lyžování," řekl Kristoffersen.

Norští lyžaři navíc díky němu ovládli všechny tři závody ve Wengenu, což se jim povedlo také v roce 2016. Tehdy také Kristoffersen triumfem ve slalomu pečetil severskou nadvládu po triumfech Aksela Lunda Svindala ve sjezdu a Kjetila Jansruda v kombinaci.

Páteční superobří slalom i sobotní sjezd vyhrál druhý muž průběžné klasifikace Světového poháru Aleksander Aamodt Kilde. Seriál vede Švýcar Marco Odermatt, který slalom vynechal.