Češi opět táhli vítězný Boston. Pastrňák zapsal 1+1, Krejčí dvakrát asistoval

Profimedia
Sobotní program NHL odstartoval dvěma zápasy s výrazným českým zastoupením. Boston s šesti Čechy v sestavě porazil Minnesotu 4:3 v prodloužení a čtvrtou výhrou potvrdil dobrý vstup do sezony. Opět zafungovala souhra dvojice David Pastrňák, David Krejčí, která vedla ke dvěma brankám včetně vítězné trefy Taylora Halla. Bodoval také Pavel Zacha, jenž asistencí připravil první gól Bruins. New Jersey s Ondřejem Palátem porazilo San Jose 2:1.

Zápasu v TD Garden předcházel ceremoniál pro někdejšího kapitána Bruins Zdena Cháru, který s Bostonem v roce 2011 vyhrál Stanleyův pohár. Slavnostní atmosféru ale už po dvou minutách utnul gólem v oslabení hostující Brandon Duhaime.

Boston prohrával od druhé minuty, ale ještě v první třetině skóre otočil. U první branky našel Zacha v levém kruhu Nicka Foligna, který nekompromisní ranou vyrovnal. Poté se prosadil Pastrňák důrazem a doklepl puk do prázdné branky. U jeho trefy zaznamenal Krejčí druhou asistenci. Bruins zvýšili ve 27. minutě na 3:1, ale Minnesota vyrovnala a zápas šel do prodloužení. V něm po spolupráci Pastrňáka s Krejčím rozhodl v přesilové hře Taylor Hall.

Boston zvítězil popáté z šesti odehraných utkání a dostal se do čela NHL. "Myslím si, že jsme na správné cestě. Samozřejmě jsou ale detaily, na kterých potřebujeme pracovat," řekl Pastrňák. "Celkově jsme ale získali v prvních šesti zápasech dost bodů, v naší hře je hodně pozitiv, jsme spokojeni. Jen je potřeba tyhle výkony neustále opakovat," uvedl český útočník, jehož Hall pochválil za skvělý pas v prodloužení. Pastrňák se při akci tlačil zleva na branku a mohl zakončovat, ale bekhendem poslal puk na druhou stranu Hallovi.

Statistiky zápasu Boston – Minnesota

Duel New Jersey se San Jose se lámal ve druhé třetině, ve které padly všechny tři branky. Skóre otevřel ve 34. minutě Jegor Šarangovič a o dvě minuty později zvýšil na 2:0 Dawson Mercer. Sharks v čase 36:15 zásluhou Kevina Labanca snížili, ve zbytku zápasu už se ale neprosadili a prohráli šestý duel v ročníku.

Žraloci, v jejichž dresu naskočili Tomáš Hertl a Radim Šimek, prohráli pošesté z úvodních sedmi zápasů a zůstávají na chvostu Západní konference.