Astana výhrou zamotala skupinu Plzně, Lille otočilo zápas se Slovanem Bratislava

Yazici vstřelil v 68. minutě gól na 1:1 v utkání Lille – Slovan Bratislava.
Yazici vstřelil v 68. minutě gól na 1:1 v utkání Lille – Slovan Bratislava.AFP
Fotbalisté Astany v Evropské konferenční lize překvapivě zvítězili na hřišti Ballkani 2:1. Kazašský celek v "plzeňské" skupině C získal první body a zamotal situaci v tabulce. Český záložník Antonín Barák (28) nastoupil v základní sestavě a pomohl Fiorentině k drtivé výhře 6:0 nad Čukaričkami. Slovan Bratislava se střídajícím Jaromírem Zmrhalem (30) prohrál v Lille 1:2, Lugano, za které v závěru nastoupil Roman Macek (26), podlehlo Bruggám 1:3.

FC Ballkani – FC Astana 1:2

Astana v předchozím utkání skupiny prohrála doma s Plzní 1:2, v Prištině v domácím azylu Ballkani ale překvapila. Všechny góly padly už v úvodních 23 minutách. Za kosovského šampiona srovnal bývalý ústecký hráč Kuč, rozhodující branku poté zaznamenal po rohu hlavou hostující Bejsebekov.

Vybrané statistiky utkání.
Vybrané statistiky utkání.Opta by Stats Perform.

Skupinu po vítězství v Záhřebu s plným počtem devíti bodů vede Plzeň, Ballkani, Astana a Dinamo mají shodně po třech bodech.

Fiorentina – Čukarički 6:0

Barák po nedávných zdravotních problémech poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě. Na drtivém vítězství nad týmem Čukarički se ale gólově nepodílel a v 67. minutě střídal.

Beltrán se proti Čukarički prosadil dvakrát.
Beltrán se proti Čukarički prosadil dvakrát.AFP

Finalista minulého ročníku Konferenční ligy po úvodních dvou remízách poprvé ve skupině vyhrál a o skóre vede tabulku. Ferencváros Budapešť a Genk ale mají stejně bodů.

Lille – Slovan Bratislava 2:1

Slovan Bratislava v Lille po poločase překvapivě vedl, ale domácí po změně stran otočili stav. Hosté dohrávali v oslabení a po úvodních dvou vítězstvích ve skupině poprvé nebodovali. Křídelník Zmrhal naskočil na trávník až v 90. minutě.

Další zápasy

Další český záložník Macek se v dresu Lugana dostal do hry proti Bruggám jako střídající o 12 minut dříve, porážce však ani on nezabránil. Švýcarský celek poprvé ve skupině prohrál, soupeř naopak se sedmi body vede tabulku.

Jiný český záložník Daniel nastoupil v základní sestavě, ani on však porážku Trnavy s Nordsjaellandem neodvrátil. Slovenský klub ani ve třetím utkání skupiny nebodoval a jeho šance na postup už je spíše jen teoretická.

Naopak Legia Varšava se dostala do čela skupiny E o skóre před Aston Villu, kterou v úvodním kole nečekaně porazila doma. V Mostaru proti Zrinjski polský tým otočil skóre, český útočník Pekhart u toho scházel.

Vedle Plzně mají po polovině skupiny plný počet bodů ještě Fenerbahce Istanbul a PAOK Soluň.