Livesport jedenáctka 21. kola: Nadvláda Baníku, dva výborné debuty a stoprocentní Šulc

Radost Sebastiána Nebyly (vpravo) z gólu Českým Budějovicím.
Radost Sebastiána Nebyly (vpravo) z gólu Českým Budějovicím.fkjablonec.cz
V nejlepší jedenáctce kola fotbalové ligy, složené na základě známek Livesportu, se po dvou nevydařených zápasech našlo místo i pro hráče Baníku. Slezský klub má v sestavě hned čtyřnásobné zastoupení, tedy víc než její třetinu. Velmi povedenou premiéru si odbyl v dresu Slavie senegalský import z Norska Malick El Hadji Diouf (19). Hráčem kola se po gólu a dvou asistencích stal jablonecký Sebastián Nebyla (22), slovenský záložník pro změnu poprvé nastoupil v domácím prostředí.
Nej sestava kola.
Nej sestava kola.Livesport

Brankář

Peter Vindahl (Sparta) 7,9

V duelu proti Liberci čelil šesti střelám, pětkrát úspěšně zasáhl, při gólu ovšem váhal s vyběhnutím. I tak pomohl k dalším třem bodům.

Obránci

David Lischka (Ostrava) 7,8

Spolehlivým výkonem se výrazně podepsal pod první vítězství Baníku v jarní části sezony. Vyhrál osm z devíti defenzivních soubojů.

Filip Panák (Sparta) 8,0

Proti Liberci podstoupil o 10 obranných soubojů víc než před týdnem proti Karviné. Devětkrát zachytil přihrávku soupeře.

Nemanja Tekijaški (Jablonec) 8,1

Gólem přispěl k vítězství nad Českými Budějovicemi. Dařilo se mu ve vzduchu, když uspěl v osmi hlavičkových soubojích.

Záložníci

Ewerton (Ostrava) 8,5

Dal gól a byl mimořádně aktivní ve své oblíbené činnosti. Celkem se totiž pokusil osmnáctkrát o driblink.

Pavel Šulc (Plzeň) 8,1

Ve 12. minutě si u vzdálenější tyče našel Mosquerův centr a střelou z voleje poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Při driblinku byl stoprocentní.

Sebastián Nebyla (Jablonec) 9,1

Na pěti brankách do sítě Budějovic se podílel jedním gólem a dvěma asistencemi. Za celý zápas zkazil jen tři přihrávky.

Statistiky z utkání proti Budějovicím.
Statistiky z utkání proti Budějovicím.fkjablonec.cz / Livesport

Tomáš Rigo (Ostrava) 8,6

Krásnou střelou ze střední vzdálenosti otevřel v Mladé Boleslavi skóre. Sedmkrát se pokusil o driblink a ve čtyřech případech byl úspěšný.

El Hadji Malick Diouf (Slavia) 8,5

Prožil skvělý debut, když v 80. minutě zužitkoval skvělou přihrávku Tijaniho a upravil na konečných 3:0. Předtím se podílel i na první trefě Slavie.

Útočníci

Tomáš Chorý (Plzeň) 8,1

Dostal se pouze k jedné střele, i tak se gólově prosadil. V soubojích ve vzduchu dosáhl úspěšnosti 86 %.

Quadri Adediran (Ostrava) 8,2

Připsal si dva kanadské body za gól a asistenci. V soupeřově pokutovém území se s míčem potkal šestkrát.