Senzace v předkole Ligy mistrů. Trpaslík z Faerských ostrovů šokoval Ferencváros

Ferencváros senzačně doma padl s Klaksvíkem.
Ferencváros senzačně doma padl s Klaksvíkem.Profimedia
Fotbalisté Klaksvíku zvítězili v odvetě 1. předkola Ligy mistrů 3:0 na hřišti Ferencvárose a v součtu s bezbrankovou remízou z úvodního duelu senzačně postoupili do další fáze. Celek z Faerských ostrovů rozhodl proti maďarským šampionům třemi brankami v prvním poločase.

Ferencváros – Klaksvík 0:3

Skóre otevřel v páté minutě záložník Frederiksberg a stejný hráč přidal po půlhodině druhou trefu. V nastavení dal třetí gól útočník Kassi po velké chybě gólmana Dibusze, jenž si srazil do branky jeho dalekonosný a nepříliš razantní pokus. Ferencváros se neprosadil ani ve druhém vzájemném utkání.

Hesperenge – Slovan Bratislava 0:2

Do dalšího kola prošel slovenský mistr Slovan Bratislava, který po úvodní remíze 1:1 ve středu zvítězil 2:0 na hřišti lucemburského Hesperange. Na začátku duelu nedal domácí kapitán Stolz penaltu, na druhé straně Weiss naopak oba pokutové kopy po přestávce proměnil.