Fotbalisté USA vládnou Severní Americe. Potřetí za sebou vyhráli Ligu národů CONCACAF

Fotbalisté USA vyhráli potřetí ze sebou Ligu národů CONCACAF
Fotbalisté USA vyhráli potřetí ze sebou Ligu národů CONCACAFReuters
Fotbalisté USA získali potřetí za sebou titul v Lize národů CONCACAF. V nedělním finále porazili Mexiko 2:0, zápas v Dallasu ale poznamenaly výtržnosti fanoušků. Kvůli opakovanému skandování homofobních urážek ze strany příznivců Mexika rozhodčí v závěru duel přerušil, odehrály se i potyčky v hledišti.

USA – Mexiko 2:0

"CONCACAF odsuzuje diskriminační chorály v závěrečných minutách finále Ligy národů. Jsme nesmírně zklamaní, že se něco takového na některých zápasech stále děje - zvláště vzhledem k tomu, že příští dva roky nabízejí tak skvělou příležitost změnit sport v našem regionu," uvedli zástupci fotbalové konfederace Severní a Střední Ameriky a Karibiku v oficiálním prohlášení s odkazem na mistrovství světa, které v roce 2026 uspořádají společně USA, Mexiko a Kanada.

Američany poslal do vedení těsně před přestávkou Tyler Adams, v druhém poločase zpečetil skóre Giovanni Reyna. Záložník Nottinghamu byl poté vyhlášen i nejlepším hráčem turnaje.