Organizátoři hokejového MS chtějí atakovat historický rekord. Prodali již 430 tisíc vstupenek

Reklama
Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama

Organizátoři hokejového MS chtějí atakovat historický rekord. Prodali již 430 tisíc vstupenek

Překoná květnové MS divácký rekord z roku 2015?
Překoná květnové MS divácký rekord z roku 2015?Profimedia
Organizátoři hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě dosud prodali přibližně 430.000 vstupenek, obě arény jsou tak zaplněny ze 70 procent. Na dnešním neformálním setkání s novináři to řekl generální sekretář akce Vladimír Šafařík, který zároveň oznámil, že po tragické prosincové události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze budou zejména v okolí arén zvýšená bezpečnostní opatření. Šampionát se uskuteční od 10. do 26. května.

"Když půjdeme do detailu, tak bylo prodáno asi 290 tisíc vstupenek v Praze a 140 tisíc v Ostravě, což je kolem 70 procent celkové kapacit obou arén. Myslím, že si vedeme velice dobře. Našim cílem je, když ne překonat, tak se alespoň přiblížit magickému číslu 750 tisíc fanoušků, kteří navštívili šampionát v roce 2015," řekl Šafařík.

Před devíti lety vrcholný hokejový turnaj na českém území navštívilo 741.690 diváků, což je historický rekord MS. Aktuální počet prodaných vstupenek se nerovná počtu jednotlivých očekávaných vstupů. Manažer oddělení prodeje vstupenek Martin Gremlica již v prosinci uvedl, že pro média, zástupce Mezinárodní hokejové federace a Infront (marketingový partner) je blokováno 150 tisíc míst. Dalších 70 tisíc má k dispozici pražská O2 arena ve VIP patrech.

Zvýšená bezpečnost

Do startu hokejového MS bude ve středu chybět sto dnů. Organizátoři vedle tradičních úkolů nyní řeší i zvýšené požadavky na bezpečnost. Zejména v okolí arén a pražské fanzóně, která by měla mít kapacitu až osm tisíc lidí.

"Nešťastné události na konci roku na Filozofické fakultě se odráží v bezpečnostních opatřeních. Přímo v O2 areně je bezpečnost na nejvyšší úrovni, my se ale zaměřujeme hlavně na zabezpečení venkovních prostor, protože i tam se budou střetávat tisíce lidí, takže jsme v neustálém kontaktu se složkami Integrovaného záchranného systému," uvedl Šafařík.

Na Filozofické fakultě UK tamní student 21. prosince zastřelil 14 lidí a následně i sebe, dalších 25 lidí zranil.

Program hokejového MS