Pastrňák byl poprvé v kariéře vyloučen do konce zápasu, ošklivě narazil soupeře na hrazení

David Pastrňák byl poprvé ve své kariéře vyloučen do konce zápasu.
David Pastrňák byl poprvé ve své kariéře vyloučen do konce zápasu.Profimedia
Nula gólů, žádná asistence a navrch vyloučení do konce zápasu. David Pastrňák (27) si vystoupení proti New York Rangers za rámeček nedá. Elitní český střelec byl vůbec poprvé ve své bohaté kariéře v NHL poslán do sprch, když ve druhé třetině ošklivě narazil na hrazení obránce domácích Ryana Lindgrena (25). Autorovi 41 kanadských bodů z aktuální sezony (17+24) hrozí i stop na několik dalších zápasů.

Trenér Bruins Jim Montgomery s rozhodnutím sudích příliš spokojený nebyl. "Překvapilo mě to. Viděl jsem to jako zákrok na dvě minuty," řekl Montgomery po zápase, v němž Bruins ztratili jednogólový náskok a padli 1:2 v prodloužení. Obě branky Rangers dal Vincent Trocheck.

Nejproduktivnější Čech v NHL se poroučel předčasně pod sprchu vůbec poprvé ve své bohaté kariéře, zatímco atakovaný Lindgren odkráčel do útrob TD Garden.

Pastrňák, který zůstal podeváté v této sezoně bez bodu, byl však už jednou v minulosti suspendovám dodatečně – v roce 2016 po hitu na jiného obránce Rangers stál dva zápasy.

Boston – NY Rangers 1:2p