Českým Budějovicím bude dva zápasy chybět Ordoš, disciplinární trest dostal i Beránek

Ordoš (vpavo) dostal dvouzápasový trest.
Ordoš (vpavo) dostal dvouzápasový trest.Profimedia
Jan Ordoš (27) z Český Budějovic dostal dvouzápasový trest za faul ve středečním utkání předkola play off proti Karlovým Varům. Ve čtvrtečním druhém souboji sérií nenastoupí ani útočník soupeře Ondřej Beránek (28), který dostal jednozápasový trest. Asociace profesionálních klubů ledního hokeje informovala o rozhodnutí předsedy disciplinární komise Viktora Ujčíka na oficiálním webu.

Ordoš fauloval v 17. minutě, kdy v souboji podkopl obránce Energie Michala Plutnara. Rozhodčí Jan Hribik a Tomáš Mejzlík reprezentačního útočníka poslali s vyšším trestem do kabiny. Ordoš vynechá čtvrteční zápas i sobotní třetí utkání série na ledě Karlových Varů.

Beránek dostal vyšší trest v 54. minutě, kdy u mantinelu kolenem zasáhl obránce Motoru Jana Štencla. Při následné přesilové hře Jihočeši vstřelili dvě branky a rozhodli o výhře 4:2. Beránek dostal navíc pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.