Daňo dostal za simulaci pokutu, Budějovicím bude scházet v Třinci potrestaný Štencel

Marko Daňo byl v potyčce s Lukášem Vopelkou.
Marko Daňo byl v potyčce s Lukášem Vopelkou.Profimedia
Hokejisté Českých Budějovic budou v dnešním pátém čtvrtfinále play off extraligy na ledě Třince postrádat obránce Jana Štencela (29), který dostal jednozápasový trest po pátečním souboji na ledě Motoru. Asociace profesionálních klubů ledního hokeje informovala o rozhodnutí předsedy disciplinární komise Viktora Ujčíka na webu.

Štencel byl dodatečně potrestaný na bodnutí špičkou hole do třineckého útočníka Marka Daňa v 19. minutě utkání. Rozhodčí Jan Jaroš a Jakub Šindel českobudějovického beka vyloučili na dvě minuty za sekání.

Disciplinární komise dodatečně potrestala i Daňa, dostal pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu za simulování. Slovenský útočník podle Ujčíka přifilmoval pád po kontaktu s Lukášem Vopelkou, k němuž došlo po šarvátce před českobudějovickou brankou.

Třinec v sérii hrané na čtyři výhry vede 3:1 a v neděli si může zajistit jako třetí tým postup do semifinále.

Třinec – České Budějovice (17:00)