Plavkyně Horská si na ME v Římě doplavala v polohové dvoustovce pro páté místo

Plavkyně Horská si na ME v Římě doplavala v polohové dvoustovce pro páté místoČTK
Plavkyně Kristýna Horská (24) obsadila na mistrovství Evropy v Římě páté místo v polohovém závodě na 200 metrů. Zopakovala tak své umístění z pondělního finále na prsařské dvoustovce. Simona Kubová (30) skončila sedmá ve finále znakařské stovky, z níž má ve sbírce bronz z roku 2012.

Česká reprezentantka postoupila v areálu Foro Italico ze semifinále sedmým časem 2:12,99 a v rozhodujícím souboji z něj ještě pět desetin ubrala. Za úspěšnou obhájkyní titulu Anastasií Grobenkovou z Izraele zaostala o 1,57 sekundy.

Dvě pátá místa Horské jsou dosud nejlepšími výsledky české výpravy v Římě. První finálovou účast na šampionátu proměnil v neděli v osmé místo Matěj Zábojník na prsařské dvoustovce.

Třicetiletá Kubová zaplavala na trati, na níž před deseti lety v Debrecínu získala evropský bronz, čas 1:00,50. Oproti semifinále, ze kterého postoupila z osmého místa, sice o 12 setin zpomalila, umístění si ale o jednu příčku vylepšila. Od medaile ji dělila takřka sekunda.

Před branami finále znakařské stovky skončil Tomáš Franta. Ve své semifinálové rozplavbě skončil časem 54,27 pátý a v celkovém pořadí figuruje na desátém místě jako druhý náhradník.