Poruba porazila Jihlavu a upevnila si vedení v Chance lize, poslední Slavia zdolala Třebíč

hcporuba.cz
Hokejisté Poruby porazili ve 14. kole první ligy Jihlavu 4:1 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhou Třebíčí na čtyři body. Horácká Slavia podlehla na ledě poslední pražské Slavie 1:6. Zlín prohrál v Kolíně 3:4, připsal si třetí prohru za sebou a celkově už osmou v sezoně.

Poruba pošesté za sebou vyhrála a zastavila čtyřzápasovou sérii Jihlavy. V 5. minutě dostal Ostravany do vedení z trestného střílení Vojtěch Střondala. V polovině závěrečného dějství pojistil náskok Jiří Klimíček a na 3:0 zvýšil v přesilové hře Tomáš Šoustal. Danielu Dolejšovi sebral čisté konto necelé čtyři minuty před koncem Otakar Šik, ale výhru ještě dovršil svým druhým gólem v utkání Šoustal.

Slavia ve druhém utkání pod novým trenérem Danielem Tvrzníkem, který nahradil Jiřího Vebra, poprvé uspěla a celkově zabrala po čtyřech prohrách za sebou. Horácká Slavia neuspěla poprvé po sérii tří vítězství.

Po 48 sekundách vedli Pražané díky brance Robina Všetečky, v 6. minutě sice vyrovnal Matěj Psota, ale za 81 vteřin vrátil domácím vedení Jaroslav Brož a v čase 24:37 zvýšil Tomáš Pšenička. Ve 27. minutě upravil v přesilové hře Michal Poletín na 4:1. V třetí třetině ještě skórovali Tomáš Knotek s Lukášem Strnadem.

Zlínu se opět nedaří a po sérii čtyř vítězství potřetí v řadě nebodoval. V čase 8:40 sice Berani získali náskok v přesilové hře díky Pavlu Kubišovi, ale mezi 24. a 28. minutou otočili stav na 3:1 René Piegl, Zdeněk Král v početní výhodě a Kryštof Ouřada. Kubiš ještě ve druhé třetině v další přesilovce snížil a v polovině třetí třetiny smazal ztrátu Jakub Husa. V 55. minutě ale rozhodl druhou brankou v zápase Ouřada.

Vsetín utrpěl už sedmou porážku z posledních osmi duelů. V Šumperku prohrávali v 8. minutě už 0:3 a Valaši se poprvé prosadili až za stavu 0:5. Hattrickem pomohl k vítězství Draků Lukáš Žálčík a dokonce pět bodů za pět asistencí si připsal Jiří Průžek.

Po dvou domácích porážkách se radoval Frýdek-Místek, který zdolal Prostějov 3:2 v prodloužení. V čase 62:25 rozhodl Aleš Sova. Předposlední Pardubice B podlehly v Chrudimi Sokolov 3:4 v prodloužení. Po 118 sekundách nastavení vstřelil vítězný gól Tomáš Vracovský.