Třebíč jde po výhře nad Vsetínem do čela tabulky. Zlín natáhl úspěšnou sérii

Profimedia
Hokejisté Třebíče si v 1. lize poradili se Vsetínem 4:2 a posunuli se do čela tabulky před Porubu, kterou ale bude čekat prosincová dohrávka kola s Frýdkem-Místkem. Zlín se po sestupu z extraligy a nevydařeném začátku sezony nastartoval a po úspěchu 3:2 s Pardubicemi B prodloužil sérii vítězství už na čtyři.

Třebíč si připsala čtvrtou výhru z posledních šesti zápasů. Ve 14. minutě otevřela skóre domácí Horácká Slavia díky Ladislavu Bittnerovi. V čase 22:25 zahájil v přesilovce obrat Peter Lichanec a 83 sekund před koncem třetiny skóroval Tomáš Ondračka. Třebíč ale mezi 49. a 56. minutou strhla vítězství na svou stranu díky trefám Radima Ferdy, Miroslava Holce a Martina Dočekala. Vsetín, jenž si pondělní domácí duel s Přerovem odložil kvůli rozsáhlé marodce, odešel poražen popáté za sebou.

Statistiky utkání Třebíč – Vsetín

Zlín se přesně po čtyřech minutách hry ujal vedení díky Darku Hejcmanovi. V 8. minutě odpověděl Lukáš Endál, ale v čase 33:10 se podruhé v utkání prosadil Hejcman. V přesilové hře sice opět vyrovnal Michal Rouha, jenže 117 sekund před druhou sirénou se za hosty prosadil Šimon Frömel. Další gól už nepadl.

Statistiky utkání Pardubice B – Zlín

Na třetí místo se posunul Sokolov po vítězství v Litoměřicích 5:3. Čtyřmi body za gól a tři asistence k tomu přispěl Jaromír Kverka, tři přihrávky zaznamenal za vítěze také Tomáš Vracovský. Branku a dvě asistence přidal Petr Hauser a dvakrát skóroval Ondřej Jurčík.

Statistiky utkání Litoměřice – Sokolov

Popáté za sebou neuspěl Kolín, který podlehl na vlastním ledě dosud poslednímu Šumperku 3:5. Třemi body s bilancí 1+2 pomohl Drakům k posunu na 13. místo Vojtěch Šuhaj. Kozlům nepomohly ani dvě trefy Štěpána Matějčka.

Statistiky utkání Kolín – Šumperk

Na dno klesla pražská Slavia, neboť doma padla s Prostějovem 2:4. Po gólu a asistenci si za Jestřáby připsali obránce Martin Pěnčín a útočník Matouš Venkrbec. O výhře Jihlavy v Přerově 3:2 v prodloužení rozhodl v čase 61:02 Jiří Fronk.