Schmeichel lapil penaltu a zachránil Nice, boj o přežití lépe zvládl Štrasburk

Kasper Schmeichel chytá Balogunovu penaltu.
Kasper Schmeichel chytá Balogunovu penaltu.AFP
Nice si ve 24. kole Ligue 1 rozdělilo body po remíze 0:0 s Remeší. Ve vyrovnaném duelu byl hrdinou týmu z jihu Francie gólman Kasper Schmeichel (36), jenž v 55. minutě zlikvidoval penaltu Folarina Baloguna (21). Štrasburk využil výhodu domácího prostředí a vyhrál nad posledním Angers 2:1.

Nice – Remeš 0:0

Teprve třicetiletý trenér hostů William Still a šestatřicetiletý kouč domácích Didier Digard se tak museli smířit s dělbou bodů. Pro Nice to byl již sedmý duel v řadě bez porážky, celek z Remeše na druhé straně v lize prohrál naposledy 18. září.

Štrasburk – Angers 2:1

Naděje na plný zisk bodů začal hostům brát už ve 14. minutě Habib Diallo, jenž přesnou střelou k tyči poslal domácí do brzkého vedení. Ještě před hvizdem pro ukončení prvního poločasu dokázal senegalský útočník vedení navýšit a vstřelit 12. přesný ligový zásah, čímž vyrovnal svůj dosavadní rekord mezi francouzskou elitou. Tým ze západu Francie tak čeká na plný bodový zisk od 18. září, kdy vyhrál na půdě Nice.