Španělsko – Německo. Abychom vyhráli MS, musíme porážet ty nejlepší, říká Olmo

Reklama
Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama

Španělsko – Německo. Abychom vyhráli MS, musíme porážet ty nejlepší, říká Olmo

Španělsko – Německo. Abychom vyhráli MS, musíme porážet ty nejlepší, říká Olmo
Španělsko – Německo. Abychom vyhráli MS, musíme porážet ty nejlepší, říká OlmoProfimedia
První zápas proti Kostarice vyšel španělskému útočníkovi Danimu Olmovi (24) na výbornou. Proti středoamerickému celku vstřelil ofenzivní hráč Lipska gól, ke kterému přidal asistenci a byl jedním z hlavních strůjců vysokého vítězství 7:0. V neděli večer Španělsko čeká na MS v Kataru o poznání vyspělejší soupeř. V prvním souboji těžkých vah vyzve reprezentace z Pyrenejského poloostrova Německo, ve kterém Olmo působí již čtvrtou sezonu.

"Němci jsou tým, který chce ve hře dominovat. Hansi Flick vyžaduje aktivitu na míči, což ukázal již v Bayernu. Bude důležité zvládat osobní souboje, a neztrácet jednoduché balóny" řekl Olmo o německém výběru.

Německo na úvod senzačně zaváhalo

Německo do turnaje vstoupilo překvapivou porážkou s Japonskem a hned ve druhém zápase hraje o přežití v turnaji. Proti Španělsku mají Flickovi svěřenci šanci se z nevydařeného startu oklepat, musí ale ukázat svou agresivitu, sílu na míči a fyzickou připravenost. 

V případě vítězství si Španělé zajistí postup mezi nejlepší šestnáctku turnaje. Pokud by postoupili až do čtvrtfinále, La Roja by mohla narazit na silnou Brazílii, Olmo však zachovává chladnou hlavu a raději se soustředí na nejbližší zápasy.

"Nemá smysl mluvit o něčem, co se vůbec nemusí stát. Teď se musíme soustředit na Německo. Pokud ale chceme celé mistrovství vyhrát, měli bychom porazit každého," prohlásil ofenzivní univerzál.

Sestřih zápasu Španělsko – Kostarika (7:0)
Livesport

Olmo si zvyká na novou pozici

Probojovat se do nabité španělské sestavy není jednoduché, trenér Luis Enrique ale Olmovi našel pozici na levém křídle, kde může prodat svou rychlost a šikovnost. Rodák z Terrassy má důležitou roli po zisku míče. Z kraje hřiště umí posílit střed, kde pomáhá vytvářet přečíslení.  

To, že tato role Olmovi sedí, prokázal hned první zápas skupinové fáze, ve kterém na levé straně dominoval a svým prvním gólem na mistrovství světa nastartoval španělskou reprezentaci k vysoké výhře. "Zpočátku jsem měl trochu obavy, ale poté jsem si zvykl. Myslím, že jsem se na mistrovství připravil dobře," řekl.

Dani Olmo odehrál proti Kostarice skvělý zápas.
Dani Olmo odehrál proti Kostarice skvělý zápas.Opta by Stats Perform

Přehled zápasu Španělsko – Německo + audiokomentář (20:00)