Fluminense je prvním finalistou MS fotbalových klubů, rozhodl Arias z penalty

Fotbalisté Fluminense slaví postup.
Fotbalisté Fluminense slaví postup.Reuters
Fotbalisté brazilského Fluminense při své premiéře na mistrovství světa klubů porazili v úvodním semifinále egyptský tým Al Ahlí 2:0. O titul si v pátek rovněž v Džiddě zahrají pro vítězi úterního zápasu mezi Manchesterem City a japonskou Urawou.

Fluminense – Al Ahlí 2:0

Klub z Ria de Janeiro splnil roli favorita až ve druhém poločase. V 71. minutě poslal Fluminense do vedení kolumbijský reprezentant Jhon Arias z penalty po faulu na Marcela, který v minulosti vyhrál klubový šampionát čtyřikrát s Realem Madrid. Vítězové Poháru osvoboditelů zpečetili svou výhru v poslední minutě zásluhou střídajícího Johna Kennedyho.

Pětatřicetiletý Marcelo a ještě starší veteráni byli klíčovými hráči Fluminense. Kouč Fernando Diniz chválil i čtyřicetiletého beka Felipeho Mela a třiačtyřicetiletého brankáře Fábia, jenž si poradil se všemi střelami hráčů Al-Ahlí. "Felipe hrál naprosto skvěle, všechno měl pod kontrolou," řekl Diniz.