Všichni dělají maximum, letos to nestačilo, uvedl Trpišovský. Druhé místo považuje za zklamání

Reklama
Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama

Všichni dělají maximum, letos to nestačilo, uvedl Trpišovský. Druhé místo považuje za zklamání

Trpišovský byl z druhého místa zklamaný.
Trpišovský byl z druhého místa zklamaný.Profimedia
Fotbalisté Slavie potřetí za sebou nedosáhli na ligový titul a teprve podruhé v éře trenéra Jindřicha Trpišovského (48) zakončí sezonu bez zisku trofeje. Kouč staronových českých vicemistrů označil další druhé místo za zklamání a neúspěch, podle něj rozhodlo o obhajobě Sparty více faktorů. Řekl to na tiskové konferenci po dnešním utkání 4. kola nadstavby, v němž vršovický celek zvítězil 2:1 na Slovácku.

Slovácko – Slavia Praha 1:2

Slavia navzdory vítězství přišla před posledním kolem o šanci na titul. Sparta vyhrála 5:0 v Mladé Boleslavi a v čele tabulky udržela čtyřbodový náskok. "Ve fotbale se může stát cokoliv, ty poslední kroky jsou vždycky nejtěžší. Oba týmy na špici ale ukazovaly v průběhu sezony takovou kvalitu, že nebyla moc velká šance, že by jeden z nich dvakrát po sobě nevyhrál," řekl Trpišovský.

Slavia skončila v lize na druhém místě potřetí za sebou, stejně jako loni za Spartou. S odvěkým rivalem navíc vypadla ve čtvrtfinále domácího poháru. Největším úspěchem vršovického klubu v sezoně tak je postup do osmifinále Evropské ligy, v němž nestačil na AC Milán.

Trpišovského pozápasový rozhovor pro O2 TV Sport

Trpišovského pozápasový rozhovor pro O2 TV Sport.
O2 TV Sport

"Druhé místo v lize je samozřejmě neúspěch, jsme ve Slavii, ve velkém klubu. Třikrát jsme titul získali, teď jsme potřetí druzí. Vždycky chcete být před rivalem a první, takže první moje reakce je zklamání," uvedl Trpišovský. "Mám rozporuplné pocity. V sezoně se spoustu věcí povedlo, na druhou stranu i nepovedlo. Všichni kolem týmu dělají maximum, letos to nestačilo," přidal.

Jeho tým byl většinu ligového ročníku v těsném závěsu za Spartou. Naposledy Slavia vedla po 27. kole, následovala ale porážku 0:1 v Plzni a domácí ztráta 2:2 s Olomoucí. "Na titul je potřeba obrovská kvalita, která se pořád zvyšuje. Máme o sedm bodů více než loni, vyhráli jsme 25 zápasů ze 34 a stejně nehrajeme v posledním kole o titul. To je strašný paradox a jen to ukazuje, co je potřeba na první místo," uvedl Trpišovský.

Statistiky utkání Slovácko – Slavia.
Statistiky utkání Slovácko – Slavia.Opta by Stats Perform

Bývalý trenér Žižkova nebo Liberce přišel do Slavie na začátku roku 2018 a první sezonu zakončil ziskem domácího poháru, který s týmem vyhrál celkem čtyřikrát. V letech 2019 až 2021 Slavia třikrát kralovala nejvyšší soutěži, letos ale teprve podruhé pod Trpišovským nezískala trofej.

"Jako jeden z důvodů se nabízejí vzájemné zápasy se Spartou, které skončily remízou. Když jeden zvládnete, jste hned plus dva body. Ale určitě to není o jedné věci, je to souhrn více věcí," řekl Trpišovský, jehož svěřenci zakončí sezonu za týden doma proti Mladé Boleslavi.

Tabulka skupiny o titul FORTUNA:LIGY