Remeš uloupila tři body a stoupá tabulkou. Méty slaví první triumf po návratu do Ligue 1

Méty zvítězily v Clermontu a poprvé po návratu do Ligue 1 berou tři body.
Méty zvítězily v Clermontu a poprvé po návratu do Ligue 1 berou tři body.AFP
Remeš pokračovala v dobrých výkonech i na půdě Montpellieru, kde ve třetím kole Ligue 1 zvítězila 3:1 a vystoupala už na tetí místo tabulky. Méty si po návratu mezi francouzskou smetánku připsaly první triumf v sezoně, když na hřišti Clermontu zvítězili 1:0. Rennes ztratilo slibně rozjetý zápas proti Le Havre a s nováčkem soutěže nakonec pouze remizovalo 2:2. Lorient zdolal Lille 4:1 a jeden z předních týmů posledních let porazil před svými fanoušky již ve třech duelech po sobě.

Rennes – Le Havre 2:2

Domácí brzy poslala do vedení první brankou v novém dresu někdejší opora Nantes Ludovic Blas a červenočerní následně vstřelili i další gól, pak ale začalo galapředstavení Nabila Aliouiho. Francouzský forvard v závěru první půle snížil a 20 minut před koncem dokonce srovnal. Na své dva první zásahy ve francouzské nejvyšší soutěži dosáhl i přesto, že jeho tým musel po vyloučení Samuela Grandsira dohrávat v oslabení.

Clermont – Méty 0:1

Clermont sice držel míč po většinu času na svých kopačkách, ale k ohrožení branky mu chyběla potřebná kreativita ve středu pole. Utkání tak rozhodl v 69. minutě Georges Mikautadze, jenž začal i v nejvyšší francouzské soutěži navazovat na minulou sezonu, ve které vsítil 23 ligových branek.

Montpellier – Remeš 1:3

Hosté rozhodli o své výhře již v prvním poločase, kdy vsítili dva góly. Hlavní postavou utkání byl Teddy Teuma, jenž na první branku nahrával a další dvě sám vstřelil. La Paillade tak poprvé v letošním ročníku poznali chuť porážky, zatímco červenobílí uzmuli tři body podruhé v řadě a posunuli se do první čtveřice v tabulce.

Štrasburk – Toulouse 2:0

O vítězný gól se postaral krátce po začátku druhého poločasu Emanuel Emegha, pro něhož se jednalo o první branku v novém působišti po letním přestupu z rakouského Grazu. Hosté tak poprvé v nové sezoně ztratili všechny body.

Lorient – Lille 4:1

První letošní prohra Les Dogues se začala rodit již v úvodní desetiminutovce, kdy dvě hrubky v jejich rozehrávce využili postupně Laurent Abergel a necelých 60 vteřin po něm také Julien Ponceau. Po změně stran sice dokázal výsledek korigovat Jonathan David, vyrovnání už ovšem defenziva Les Merlus nepovolila, hosté naopak ještě dvakrát inkasovali.

Nice – Lyon 0:0

Hostující celek se v dohrávce třetího kola Ligue 1 musel obejít bez kapitána Alexandera Lacazetta, který si po červené kartě z minulého duelu proti Montpellier musí odpykat dvouzápasový trest. A právě absence tahouna se na hře Les Gones projevila, jelikož střelecké pokusy si zapisovali takřka výhradně domácí. V největších příležitostech však selhal Morgan Sanson, a tak Orli stále nepoznali jiné vyústění zápasu než dělbu bodů.