Další porážka na Hockeyades. Vítkovice padly s Ajoie 4:5 v prodloužení

Vítkovice na turnaji Hockeyades nestačily na švýcarské Ajoie.
Vítkovice na turnaji Hockeyades nestačily na švýcarské Ajoie.@hcvitkovice
Vítkovičtí hokejisté prohráli ve svém druhém utkání na turnaji Hockeyades v Le Sentier s Ajoie 4:5 v prodloužení. V úterý padli svěřenci trenéra Miloše Holaně s dalším švýcarským celkem Fribourgem-Gottéronem 1:4, v pátek je čeká závěrečné vystoupení proti Ženevě.

Ajoie –⁠ Vítkovice 5:4p

Vítkovice se ujaly v 7. minutě vedení díky Peteru Kriegerovi. Vzápětí sice vyrovnal v přesilové hře Jonathan Hazen, ale Ostravanům vrátil vedení v polovině úvodní třetiny Josef Krejsa a v 28. minutě zvýšil Petr Fridrich na 3:1.

O chvíli později zahájil obrat ve skóre Daniel Audette a v úvodu třetí části jej dovršili Guillaume Asselin s Adamem Rundkvistem díky přesilovce pěti proti třem a pokračující klasické výhodě.

V 55. minutě vynutil prodloužení obránce Stuart Percy, který také zužitkoval početní výhodu. V nastavení rozhodl svým druhým gólem v utkání Hazen.