Márquez po sezoně opustí po jedenácti letech Hondu, míří k Ducati za bratrem Álexem

Márquez měl sice platnou smlouvu, ale přesto z týmu odchází.
Márquez měl sice platnou smlouvu, ale přesto z týmu odchází.Profimedia
Šestinásobný šampion MotoGP Marc Márquez (30) odejde po této sezoně mistrovství světa silničních motocyklů po jedenácti letech od Hondy. Japonská značka dnes oznámila, že se s jezdcem dohodla na ukončení čtyřleté smlouvy, která byla platná ještě na příští rok. Španělský motocyklista má podle médií namířeno k Ducati a měl by se sejít v týmu Gresini Racing se svým bratrem Álexem.

Třicetiletý Márquez se v posledních sezonách potýká se zraněními a spokojen letos není ani s konkurenceschopností motorky. O víkendu obsadil ve Velké ceně Japonska, která byla kvůli dešti zkrácena, třetí místo, což bylo jeho maximum v sezoně. V průběžném pořadí figuruje s 64 body na 15. místě.

Do týmu MotoGP Repsol Honda přišel Márquez v roce 2013 a vyhrál s ním 59 závodů. Na další triumf ale čeká už od října 2021, kdy triumfoval v Misanu.