Salač si pro VC Rakouska vyjel dvanácté místo, první byl lídr šampionátu Acosta

Filip Salač odstartuje ze čtvrté řady.
Filip Salač odstartuje ze čtvrté řady.Profimedia
Motocyklový jezdec Filip Salač (21) odstartuje do nedělní Velké ceny Rakouska v kategorii Moto2 ze čtvrté řady. Člen týmu Gresini obsadil v dnešní kvalifikaci ve Spielbergu stejně jako před dvěma týdny v Británii dvanácté místo. V závodě byl poté v Silverstonu třináctý.

Třetí pole position sezony zaznamenal lídr šampionátu Pedro Acosta. Šestý muž průběžného pořadí MS Salač ztratil na devatenáctiletého Španěla 1,008 sekundy.

Kvalifikaci MotoGP vyhrál mistr světa a vedoucí muž seriálu Francesco Bagnaia z Itálie, jenž následně triumfoval stylem start-cíl v bodovaném sprintu. Člen továrního týmu Ducati díky tomu zvýšil náskok před nejbližším pronásledovatelem Jorgem Martínem ze Španělska, jenž dojel třetí, na 46 bodů. Druhý skončil ve sprintu Jihoafričan Brad Binder.