Salač odstartuje do Velké ceny Británie ze čtvrté řady, pole position si vyjel Acosta

Filip Salač si dojel pro 12. místo.
Filip Salač si dojel pro 12. místo.Profimedia
Filip Salač (21) odstartuje do nedělní Velké ceny Británie v třídě Moto2 ze čtvrté řady. Jediný český účastník mistrovství světa silničních motocyklů obsadil v dnešní kvalifikaci na okruhu v Silverstonu dvanácté místo.

Šampionát se v Británii znovu rozjíždí po šestitýdenní přestávce, Salačovi v průběžném hodnocení patří po osmi z dvaceti závodů šesté místo. Pole position získal Španěl Pedro Acosta, Salač na něj na mokré trati ztratil přes dvě sekundy.

Kvalifikaci královské MotoGP vyhrál Ital Marco Bezzecchi na ducati, jenž následně skončil druhý v bodovaném sprintu. Pro první vítězství v nejsilnější třídě, v níž závodí čtvrtou sezonu, si na stroji stejné značky dojel s náskokem 366 setin sekundy Španěl Álex Márquez.

Lídr šampionátu Francesco Bagnaia z Itálie skončil čtrnáctý a jeho náskok před Bezzecchim se před nedělním hlavním závodem snížil na 27 bodů.