Úvod Švédské rallye zajel nejrychleji Rovanperä, nejlepší Čech Černý na něj ztratil 19 vteřin

Úřadující šampion Rovanperä zvládl první pětikilometrovou rychlostní zkoušku za 3 minuty, 18 vteřin a tři setiny.Profimedia
Úvodní rychlostní zkoušku na Švédské rallye vyhrál úřadující mistr světa Kalle Rovanperä (23). Finský jezdec, který se v letošním šampionátu zúčastní jen vybraných soutěží, zvládl zhruba pětikilometrový test o 1,4 sekundy rychleji než týmový kolega z Toyoty Takamoto Kacuta (30). Třetí byl další reprezentant japonské automobilky Elfyn Evans (35), jenž za vítězem zaostal o dvě sekundy.

Vítěz zahajovací Rallye Monte Carlo a vedoucí muž šampionátu Thierry Neuville z Belgie byl jen o dalších sedm desetin pomalejší a drží šesté místo. Před něj se vešli kolega z týmu Hyundai a obhájce prvenství Ott Tänak a Adrien Fourmaux s fordem.

Jan Černý s fiestou zajel s 19sekundovou ztrátou na lídra 25. čas, Filip Kohn po chybě zaostal o 40 sekund a figuruje v závěru páté desítky pořadí.

V pátek bude první etapa pokračovat sedmi rychlostními zkouškami.