Závěr MS v rallye ovládl v Japonsku Neuville, celkové druhé místo udržel Tänak

Profimedia
Japonskou rallye vyhrál Thierry Neuville (34) z Hyundaie. Poslední závod mistrovství světa ovládl s náskokem minuty a 11 sekund před týmovým kolegou Ottem Tänakem (35). Třetí byl domácí Takamoto Kacuta (29) z Toyoty.

Druhé místo Tänakovi stačilo k udržení druhé pozice v konečném pořadí. Neuville se musel spokojit se třetí příčkou, na které za Tänakem zaostal o 12 bodů. Titul už v říjnu oslavil Fin Kalle Rovanperä.

Neuville do poslední etapy vstupoval s náskokem čtyř sekund před Elfynem Evansem. Britský pilot se však kvůli defektu v dnešní úvodní rychlostní zkoušce propadl na konečnou pátou pozici.

Čtyřiatřicetiletý Belgičan si v Japonsku, kam se šampionát v rallye vrátil po dvanácti letech, připsal druhý triumf v sezoně a celkově 17. v kariéře. Na stupních vítězů zakončil sezonu posedmé - pětkrát byl druhý a dvakrát třetí.

Čtvrté místo v Japonsku obsadil osminásobný mistr světa Sébastien Ogier. V konečném pořadí osmatřicetiletý Francouz obsadil šesté místo, přestože startoval jen ve vybraných závodech.