Oštěpař Vadlejch byl v Dauhá opět druhý, na úvod Diamantové ligy vyhrál Ind Chopra

Jakub Vadlejch zahájil sezonu Diamantové ligy druhým místem.
Jakub Vadlejch zahájil sezonu Diamantové ligy druhým místem.Česká atletika
Oštěpař Jakub Vadlejch (32) na úvod letošního ročníku atletické Diamantové ligy zopakoval v Dauhá loňské druhé místo. Hodem dlouhým 88,63 metru vylepšil o čtvrt metru svůj výkon ze závěru soustředění v Jihoafrické republice a zaostal o pouhé čtyři centimetry za olympijským vítězem Nareejem Choprou (25) z Indie. Třetí skončil úřadující mistr světa Anderson Peters (25) z Grenady.

Nejlepší český atlet současnosti se na druhou příčku dostal ve druhé sérii, kdy atakoval Choprův daleký úvodní pokus. Stříbrný olympijský medailista z Tokia Vadlejch měl kvalitní sérii, v níž se ještě jednou dostal za 88 metrů. Ani pátý pokus dlouhý 88,47 metru však na vítězství nestačil.

Stříbrnou pozici Čech uhájil s přehledem. Loňský vítěz z Dauhá Peters zapsal na úvod 85,88 metru a pak se postupně zhoršoval.