Beal prožil skvělý comeback, 43 body pomohl v NBA Phoenixu zdolat Washington

Bradley Beal se vrátil do Phoenixu stylově.
Bradley Beal se vrátil do Phoenixu stylově.Profimedia
Basketbalisté Phoenixu si v NBA připsali očekávanou výhru ve Washingtonu, kde uspěli jasně 140:112, a při návratu do bývalého působiště se zaskvěl Bradley Beal (30). Wizards ho po 11 letech sezonách vyměnili do Suns loni v červnu. Beal domácí pokořil 43 body, z toho 26 dal v prvním poločase, trefil 16 z 21 střel a čtyři z pěti trojek.

Washington – Phoenix 112:140

Washington před utkáním poctil Beala vzpomínkovým videem, fanoušci zase ovacemi vestoje. Už po třech čtvrtinách měl na kontě 41 bodů. "Trochu tu halu znám," usmál se po utkání. Po 18 bodech přidali Kevin Durant a Jusuf Nurkič. Wizards se při absenci Kylea Kuzmy opírali o Deniho Avdiju s 24 body. Trefili pouze sedm z 32 trojek.

Utah – Milwaukee 123:108

Nečekaný kolaps prožili hráči Milwaukee v Utahu, kde domácí triumfovali 123:108, ačkoli po třetí části ztráceli 12 bodů a v průběhu zápasu až 19. Poslední čtvrtinu ale Jazz ovládli 40:13, soupeři povolili jen čtyři koše z pole. Navíc za posledních 20 minut přinutili Bucks k sedmi ztrátám.

"Nebylo to energií. Spíš musíme proměňovat střely," řekl frustrovaný Giannis Antetokounmpo, jenž nasbíral 33 bodů, 13 asistencí a sedm doskoků. Bobby Portis přidal za Bucks 27 bodů, ale Damian Lillard trefil při 12 bodech jen pět z 18 pokusů. Souboj laviček v poslední části ovládli domácí 28:0. Utah se opíral o Lauriho Markkanena s 21 body, 19 bodů a 10 doskoků nasbíral Keyonte George.

Oklahoma – Toronto 135:127p

Největší drama se v neděli odehrálo v Oklahoma City, kde domácí přetlačili Toronto 135:127 po druhém prodloužení, ačkoli ztráceli až 23 bodů. Raptors mohl výhru zajistit na konci čtvrté čtvrtiny RJ Barrett nebo na konci prvního nastaveného času Gary Trent.

Basketbalisté Thunder ovládli druhý poločas 63:47, měli 40 asistencí a opírali se o pět dvacetibodových střelců: Josh Giddey dal 24 bodů, Shai Gilgeous-Alexander 23, Chet Holmgren s Luguentzem Dortem po 22 a Aaron Wiggins 20. Gilgeous-Alexander přidal 14 přihrávek a devět doskoků. "Je potřeba, abyste si věřili a my máme hráče na to, abychom takové zápas zvládali," řekl lídr.

Další zápasy NBA

Oklahoma vede Západní konferenci, mistrovský Denver je v ní po výhře 112:103 nad Portlandem čtvrtý. Nikola Jokič tým vedl s 29 body a osmi doskoky, 21 bodů a 10 asistencí přidal Jamal Murray. Los Angeles Clippers uspěli v hale Miami 103:95 i díky 25 bodům a 11 doskokům Kawhiho Leonarda, Boston deklasoval o 40 bodů Memphis (131:91), 34 bodů vítězů zařídil Jayson Tatum.