Feyenoord přiložil Ajaxu další kus a zvítězil 4:0. Dohrávku De Klassieker okusil i Lingr

Feyenoord přiložil Ajaxu další kus a zvítězil 4:0. Do přerušeného zápasu naskočil i LingrProfimedia
Fotbalisté Feyenoordu dovedli dohrávku šlágru 6. kola nizozemské ligy na hřišti Ajaxu Amsterodam k vítězství 4:0. Zápas byl v neděli ukončen v 55. minutě za stavu 3:0 pro hosty kvůli výtržnostem domácích fanoušků, kteří odpalovali pyrotechniku a házeli na hrací plochu světlice i další předměty.

Ajax – Feyenoord 0:4

Duel na stadionu Johanna Cruyffa se ve středu dohrával bez diváků. Kuriózní hattrick zkompletoval po třech dnech mexický útočník Santiago Giménez, jenž se trefil dvakrát už v neděli. V 88. minutě se dostal na hřiště i český reprezentant Ondřej Lingr, který mohl se spoluhráči oslavit čtvrtou ligovou výhru v řadě a posun na třetí místo tabulky.

Příznivci Ajaxu dali v neděli najevo nespokojenost se špatnými výsledky a směřováním klubu. Tradiční velkoklub má po pěti utkáních ligové sezony na kontě jedinou výhru a je až na 14. místě. Pod tlakem je celé vedení včetně kouče Maurice Steijna, jenž převzal tým před sezonou. Po víkendových událostech ve funkci skončil sportovní ředitel Sven Mislintat.

Pád Ajaxu: Jak se ukázkově řízený klub ocitl v rozkladu