Valašské derby ovládl Zlín, po výhře 4:3 nad Vsetínem si pojistil šesté místo

Zlín uspěl v repríze finále.
Zlín uspěl v repríze finále.Profimedia
Hokejisté Zlína porazili v předehrávce 48. kola Chance ligy doma ve valašském derby druhý Vsetín 4:3 a po druhé výhře z posledních šesti zápasů si upevnili šesté místo. Obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěži v repríze finále uspěl potřetí za sebou. Vsetín ztratil teoretickou naději na triumf v základní části, protože čtyři zápasy před koncem ztrácí na vedoucí Porubu 14 bodů. Poruba ovládla dlouhodobou část poprvé v historii.

Do vedení se dostal Vsetín po 104 sekundách hry díky brance Ondřeje Machaly. V 5. minutě odpověděl Nicolas Werbik a v čase 36:30 v přesilové hře otočil stav Martin Lang. Po 125 sekundách závěrečného dějství zvýšil náskok Beranů Michal Gago. Mezi 45. a 48. minutou ale smazali ztrátu Pavel Klhůfek, který využil početní výhodu, a Luboš Rob. V čase 56:56 rozhodl v přesilovce svým druhým gólem v utkání Lang.