Bitkař Rempe z NY Rangers pyká za úder loktem, v NHL dostal stopku na čtyři zápasy

Rempe si za úder loktem nezahraje čtyři zápasy.
Rempe si za úder loktem nezahraje čtyři zápasy.Profimedia
New York Rangers bude ve čtyřech zápasech NHL postrádat útočníka Matta Rempeho. Jednadvacetiletého nováčka vedení ligy potrestalo za to, že v pondělním zápase udeřil loktem do hlavy obránce Jonase Siegenthalera (26) z New Jersey.

Rempe za zákrok v duelu, který Rangers vyhráli 3:1, dostal od rozhodčích trest na pět minut a do konce utkání. Na platu tak přijde o 17 083 dolarů a zmešká po zápase s Carolinou i další s Tampou Bay, Pittsburghem a New York Islanders.

Rempe v NHL debutoval teprve v polovině února, ale do ligy vletěl jako kometa. Na kontě má jen 10 zápasů, stihl se v nich však 11krát poprat a dostat 54 trestných minut. V soutěži přitom dosud odehrál 56 minut a 28 sekund. V bodování má bilanci 1+1.