Salač zajel v trénincích na Velkou cenu Katalánska 17. čas, nejrychlejší byl Ogura

Salačovi se lépe dařilo odpoledne.
Salačovi se lépe dařilo odpoledne.Profimedia
Český motocyklový jezdec Filip Salač (21) zajel v tréninkovém dnu před víkendovou Velkou cenou Katalánska 17. čas v Moto2. Na okruhu v Barceloně zaostal o 791 tisícin sekundy za Aiem Ogurou (22) z Japonska, který dosáhl nejlepšího času dne stejně jako další tři nejrychlejší jezdci už v prvním tréninku. Salačovi se lépe vedlo v odpoledních jízdách, v nichž obsadil dvanácté místo.

Na okruhu Catalunya bude Salač v jedenáctém závodě sezony startovat jako šestý jezdec průběžné klasifikace. V této sezoně dojel člen týmu Gresini sedmkrát v první desítce a nejlépe byl druhý v Le Mans. V čele pořadí je Španěl Pedro Acosta, který dnes byl jen o dvě tisíciny pomalejší než Ogura.

V sobotu jsou ve Španělsku na programu třetí tréninky a následovat budou kvalifikace a sprint MotoGP. Nedělní závodní program začne v 11:00.