Staněk na senzační triumf nenavázal, v hlavním závodě F2 v Melbourne dojel šestnáctýProfimedia
Roman Staněk (20) skončil šestnáctý v hlavním závodě formule 2 v Melbourne a na sobotní překvapivé vítězství ze sprintu nenavázal. Český jezdec týmu Trident doplatil po startu na nezaviněnou kolizi s Britem Zakem O'Sullivanem a v cíli ztratil na vítězného Francouze Isacka Hadjara téměř minutu. V čele šampionátu zůstal Zane Maloney z Barbadosu, který v neděli dojel třetí.

Rodák z Valašského Meziříčí Staněk vybojoval v sobotním sprintu premiérový triumf v F2. Po obráceném startovním pořadí pro první desítku zužitkoval pole position a dojel druhý za Hadjarem. Francouz však dostal desetisekundový trest za způsobení kolize po startu a Staňkovi pomohl do čela.

V hlavním závodě začínal český pilot z 10. místa, které získal v páteční kvalifikaci. Hned v prvním kole však do něj zezadu narazil O'Sullivan, Staněk šel do "hodin" a propadl se na chvost pole. "Dostal jsem ránu zezadu a nešlo s tím nic dělat," uvedl v tiskové zprávě. Brit poté dostal trest deseti vteřin.

Staněk odkládal zastávku v boxech co nejdéle to šlo a propracoval se až na čtvrtou příčku. V závěru už ale začal na starší směsi gum ztrácet. Po zastávce v boxech klesl a dojel šestnáctý. V průběžném pořadí má nadále deset bodů a pohoršil si na 15. příčku.

Vítězný Hadjar si spravil chuť po sobotní penalizaci ve sprintu, po níž skončil šestý. V neděli vyhrál o čtyři a půl sekundy před Estoncem Paulem Aronem, třetí Maloney na něj ztratil takřka deset vteřin. Hadjar je čtvrtý, dál vede Maloney s 62 body.

Další závod šampionátu F2 se pojede v polovině května v Imole.

F2: Melbourne