Rovanperä potřetí v řadě nenašel v Estonsku konkurenci a zvýšil náskok v čele MS

Rovanperä potřetí vyhrál Estonskou rallye.
Rovanperä potřetí vyhrál Estonskou rallye.Profimedia
Estonskou rallye vyhrál potřetí za sebou Fin Kalle Rovanperä (22). Úřadující mistr světa díky druhému letošnímu triumfu zvýšil svůj náskok v čele seriálu. Po osmi soutěžích vede už o 55 bodů před týmovým kolegou z Toyoty Britem Elfynem Evansem (34), který dnes obsadil čtvrté místo.

Rovanperä triumfoval na rychlých šotolinových tratích v okolí Tartu dominantním způsobem. Pilot Toyoty ovládl 14 z 20 rychlostních zkoušek a zvítězil o téměř 53 sekund před Belgičanem Thierrym Neuvillem s hyundaiem.

Zbylých šest měřených testů vyhrál domácí favorit Ott Tänak. Světový šampion z roku 2019 musel krátce před začátkem rallye vyměnit motor svého fordu a v soutěži startoval s pětiminutovou penalizací. Nakonec obsadil osmé místo a získal šest bodů. V hodnocení MS ztrácí na druhého Evanse 11 bodů.

Předloni se Rovanperä v Estonsku stal nejmladším vítězem světové rallye. Nyní si připsal jubilejní desáté prvenství. Třetí skončil jeho krajan Esapekka Lappi s hyundaiem s bezmála minutovou ztrátou.

Třináctidílný světový šampionát bude pokračovat za dva týdny ve Finsku.