Skeletonistka Fernstädtová si na SP v Altenbergu dojela pro deváté místo

Skeletonistka Fernstädtová si na SP v Altenbergu dojela pro deváté místoInstagram @annafernstaedt
Skeletonistka Anna Fernstädtová (26) obsadila v závodě Světového poháru v Altenbergu deváté místo. V redukovaném pořadí mistrovství skončila česká reprezentantka na šesté příčce.

Stejně jako před týdnem vyhrála na domácí trati Němka Tina Hermannová a třetím vítězstvím v sezoně si upevnila průběžné vedení. Na druhé příčce dojela Rakušanka Janine Flocková, třetí byla Němka Susanne Kreherová.

Fernstädtové nevyšla první jízda, po které jí vinou až 17. startovního času patřila 11. příčka. Ve druhém kole však výrazně zrychlila a polepšila si na devátou příčku. Od Hermannové ji dělilo 1,62 sekundy, od pódia sekunda. Pro českou závodnici jde o třetí nejlepší výsledek v sezoně. Lepší umístění zaznamenala před týdnem sedmým místem v Altenbergu a v listopadu čtvrtou příčkou ve Whistleru.

V závodě mistrovství Evropy si Fernstädtová dnes vyjela osobní maximum, když vylepšila sedmou pozici z šampionátu v roce 2021. V průběžném pořadí Světového poháru je dva závody před koncem sedmá.