Do čela žebříčku reprezentací FIFA se dostala Argentina, Češi zůstali na 38. místě

Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Do čela žebříčku reprezentací FIFA se dostala Argentina, Češi zůstali na 38. místě
Argentina poskočila na 1. místo žebříčku.
Argentina poskočila na 1. místo žebříčku.
Profimedia
Čeští fotbalisté v prvním letošním vydání žebříčku reprezentací FIFA zůstali na 38. místě. Do čela pořadí národních týmů po březnových zápasech poskočili mistři světa Argentinci, kteří vedou po více než šesti letech. FIFA zveřejnila dubnový žebříček na svém webu.

Český tým odehrál v březnu úvodní dva zápasy kvalifikace mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého nejprve doma porazili favorita skupiny Polsko 3:1 a poté jen remizovali na hřišti outsidera Moldavska bez branek. Reprezentanti oproti prosincovému vydání žebříčku připsali přes čtyři body, přesto jim to nestačilo na posun v pořadí.

Na vedoucí příčku se poprvé od března 2017 vrátila Argentina. Tým okolo hvězdného kapitána Lionela Messiho, který v prosinci vyhrál mistrovství světa v Kataru, na konci minulého měsíce zvítězil v přípravných zápasech nad Panamou a Curacaem a poskočil před dosavadního lídra Brazílii. "Kanárci" v březnu prohráli s Marokem.

Brazilci se propadli až na třetí místo, na druhou pozici se posunula Francie. Ze soupeřů českého týmu v evropské kvalifikaci zůstávají nejvýše Poláci, kteří klesli na 23. příčku. Albánii patří 68. místo, příštímu soupeři Šilhavého výběru Faerským ostrovům 125. pozice a Moldavsko je na 171. místě

Další vydání pořadí reprezentací zveřejní FIFA 20. července. Češi se 17. června představí v kvalifikaci na Faerských ostrovech a o tři dny později je čeká příprava v Černé Hoře, která figuruje v žebříčku na 69. příčce.