Rovanperä měl na Finské rallye tvrdou nehodu, kvůli poruše skončil také Tänak

Kalle Rovanperä ve Finsku body nezíská.
Kalle Rovanperä ve Finsku body nezíská.Profimedia
Úřadující mistr světa Kalle Rovanperä (22) pohřbil naději na první triumf na domácí Finské rallye po nehodě v první etapě. V osmé erzetě na mokré vozovce ztratil nad svou toyotou kontrolu a otočil ji na střechu. Lídr šampionátu i jeho spolujezdec Jonne Halttunen (37) vyvázli bez zranění. Odstoupit musel kvůli poruše vozu i trojnásobný vítěz soutěže Estonec Ott Tänak.

Pro loňského vítěze Finské rallye Tänaka skončila soutěž již ve třetí erzetě po poškození olejové vany. "Byl to hodně rychlý úsek a zdá se, že jsme trefili něco na silnici. Z poničené vany vytekl olej," posteskl si Tänak, mistr světa z roku 2019. Ve čtvrtek večer přitom vyhrál úvodní speciální erzetu.

Po dnešní první etapě, deseti rychlostních zkouškách z celkových 22, je v čele Brit Elfyn Evans, na něhož měl před Finskou rallye Rovanperä v pořadí MS náskok 55 bodů. Soutěž v okolí jeho rodného města Jyväskylä je devátou z třinácti v sezoně.