Demolice. Ragbisté Nového Zélandu rozdrtili na MS Namibii i díky jedenácti pětkám 71:3

Utkání bylo skutečně jednoznačné...
Utkání bylo skutečně jednoznačné...Reuters
Ragbisté Nového Zélandu porazili ve svém druhém utkání na mistrovství světa Namibii 71:3 a odčinili tak úvodní porážku ve skupině A s domácí Francií. Favorizovaný tým All Blacks deklasoval v deštivém počasí v Toulouse soupeře jedenácti pětkami.

Nový Zéland – Namibie 71:3

Trojnásobní mistři světa nasadili od počátku rychlé tempo a už v úvodních sedmi minutách položil dvě pětky při svém debutu na MS Cam Roigard. Další dvě přidal Damian McKenzie, jenž navíc nasbíral celkem 16 bodů z konverzí. Bonusový bod do tabulky si Novozélanďané zajistili už ve 25. minutě po pětce Leicestera Fainga'anukua.

Předtím ale zápas narušilo ošklivé zranění nohy namibijského reprezentanta Le Rouxe Malana, který v 17. minutě při pokusu zastavit soupeře podklouzl. Při pádu si podle prvních informací zlomil kotník a holenní kost. Po několikaminutovém ošetření na hřišti byl z trávníku odvezen na nosítkách.