Historický postup Litoměřic. Severočeši zvládli pátý zápas a jsou v semifinále Chance ligy

Litoměřice jsou poprvé v semifinále Chance ligy.
Litoměřice jsou poprvé v semifinále Chance ligy.Profimedia
Hokejisté Litoměřic zdolali v rozhodujícím pátém utkání čtvrtfinále play off doma Třebíč 4:1 a poprvé v historii postoupili v první lize mezi nejlepší čtyři. V semifinále se Stadion utká s obhájcem triumfu z loňska Zlínem. O souboji Vsetína s Jihlavou bylo jasno už ve čtvrtek.

Litoměřice –⁠⁠⁠⁠⁠ Třebíč 4:1

Po základní části čtvrté Litoměřice nad pátou Třebíčí v sérii dvakrát vedly, ale Horácká Slavia dvakrát odpověděla. Historický postup tak vybojovaly až před vlastním publikem. Po 85 sekundách druhé třetiny posunul Severočechy do vedení obránce Michael Krutil a ve 27. minutě zvýšil náskok Fin Markus Korkiakoski.

V čase 45:34 zajistil domácím už tříbrankový náskok Přemysl Svoboda. V závěru snížil slovinský bek Miha Štebih, ale 103 sekund před koncem dovršil výsledek při power play do prázdné branky Fin Riku Sihvonen. Třebíč semifinálovou účast z loňska nezopakovala.