Staněk v Maďarsku další body nepřidal, dojel čtrnáctý. Závod formule 2 vyhrál Doohan

Jack Doohan ovládl závod na Hungaroringu.
Jack Doohan ovládl závod na Hungaroringu.@Formula2
Roman Staněk (19) obsadil 14. místo v závodě formule 2 na Hungaroringu a o dvě příčky vylepšil své umístění ze sobotního sprintu. Jezdec stáje Trident se opět musel na trati probíjet dopředu po startu z poslední pozice, ke které jej odsoudila havárie v páteční kvalifikaci. Za vítězným Australanem Jackem Doohanem (20) zaostal o 42,944 sekundy.

Syn někdejšího pětinásobného mistra světa v závodech silničních motocyklů Micka Doohana vybojoval v dějišti dnešní Velké ceny Maďarska formule 1 první triumf v sezoně. Lídra seriálu F2 Frederika Vestiho porazil o devět sekund, dánský pilot si druhým místem upevnil průběžné vedení. Staňkovi patří 18. místo.