Staněk nedokončil závod v Saúdské Arábii a v F2 i nadále čeká na první body

Staněk nedokončil závod formule 2.
Staněk nedokončil závod formule 2.Profimedia
Český jezdec Roman Staněk (20) nedokončil hlavní závod formule 2 v saúdskoarabské Džiddě a nebodoval ani při čtvrtém letošním startu. Zvítězil Brazilec Enzo Fittipaldi z týmu Van Amersfoort o 7,895 sekundy před Indem Kušem Mainim. Třetí byl vítěz pátečního sprintu Nor Dennis Hauger.

Staněk nebyl klasifikován ze čtyř letošních závodů potřetí. Nedokončil také minulý týden sprint v Bahrajnu a ze sobotního sprintu v Džiddě byl diskvalifikován z desátého místa, neboť stejně jako jeho kolega z týmu Trident Richard Verschoor porušil technická pravidla. Nizozemec Verschoor přišel dokonce o vítězství.

Rodák z Valašského Meziříčí vyrazil do závodu z 11. místa. Po startu ale doplatil na kolizi před ním jedoucího Španěla Pepeho Martího. Ve snaze se mu vyhnout prudce zabrzdil a zhasl mu motor.

Vítězný Fittipaldi se posunul v průběžném pořadí šampionátu F2 na druhé místo. S patnáctibodovým náskokem vede Zane Maloney z Barbadosu, který dnes dokončil sedmý.

Šampionát bude pokračovat za dva týdny závodem v Melbourne.

F2: Jeddah