Skvělý závěr přípravného Lehner Cupu. Hradec Králové jasně porazil Ambri-Piottu

Hokejisté Hradce na Lehner Cupu vyhráli jeden duel.
Hokejisté Hradce na Lehner Cupu vyhráli jeden duel. Profimedia
Hradec Králové zakončil své vystoupení na Lehner Cupu v Sursee výhrou nad Ambri-Piottou 5:1. Uspěl tak poté, co ve středu při vstupu do turnaje prohrál s Zugem 2:5 a ve čtvrtek v dalším testu na soustředění ve Švýcarsku podlehl Ženevě 3:6. Celkem má Mountfield ze šesti přípravných duelů před novou sezonou na kontě tři výhry a tři porážky.

Úřadující český vicemistr otevřel skóre v 17. minutě, kdy se trefil ve vlastním oslabení kuriózně přes celé hřiště lotyšský obránce Ralfs Freibergs. V polovině utkání zvýšil v početní výhodě zadák Tomáš Pavelka.

Ve 39. minutě sice snížil Dario Bürgler, ale za 38 sekund vrátil Hradci Králové dvoubrankový náskok David Šťastný. Výsledek pojistili v závěru Jan Eberle a Christophe Lalancette.