Senzace v Coppa Italia. Neapol double nezíská, v poháru vypadla s posledním týmem Serie AAFP
Neapol v úterý nečekaně vypadla v osmifinále Italského poháru s Cremonou. Vedoucí celek Serie A poslednímu týmu tabulky, který navíc dohrával v deseti, podlehl 4:5 v rozstřelu. V normální hrací době i po prodloužení bylo skóre 2:2.

Cremona se ujala vedení brankou Pickela, ale favorit ještě v prvním poločase skóre otočil zásluhou Juana Jesuse a Simeoneho. O vyrovnání se poté tři minuty před koncem normální hrací doby postaral hostující Afena-Gyan.

Do prodloužení Cremona nevstoupila dobře a po deseti minutách hry přišla o vyloučeného Sernicolu. Neapol toho však využít nedokázala a o výsledku musely rozhodnout penalty, ve kterých jako jediný neproměnil domácí Lobotka.

Na lavičce Cremony si tak odbyl úspěšnou premiéru nový trenér Davide Ballardini, který v neděli nahradil Massimiliana Alviniho odvolaného kvůli špatným výsledkům. Ve čtvrtfinále se lombardský celek utká s AS Řím.

Detail zápasu Neapol – Cremonese 2:2, 4:5 po penaltách