Deset sekund od bodované desítky. Staněk dojel v závodě F2 v Zandvoortu jedenáctý

Český pilot Roman Staněk dojel v Nizozemsku jedenáctý.
Český pilot Roman Staněk dojel v Nizozemsku jedenáctý.Profimedia
Český pilot Roman Staněk (19) obsadil v závodě formule 2 v Zandvoortu jedenácté místo. Od bodované desítky dělilo jezdce stáje Trident deset sekund. Vyhrál Francouz Clément Novalak (22) před Zanem Maloneym (19) z Barbadosu a Jakem Crawfordem (18) z USA.

Závod na okruhu nedaleko Amsterodamu opět ovlivnilo nepříznivé počasí, kvůli kterému byl zrušen sobotní sprint a neudělovaly se body. V neděli se na mokré trati začalo letmým startem a skončilo se kvůli časovému limitu pro maximální délku závodu.

Staněk si po startu z dvacáté příčky postupně polepšil až na jedenáctou pozici. Na lepší umístění dosáhl pouze ve čtyřech závodech, ve kterých bodoval. Jeho maximem je páté místo ze sprintu v Rakousku.

V průběžném pořadí je Staněk se ziskem 13 bodů na 19. místě. V čele průběžného pořadí je Francouz Théo Pourchaire (168 bodů) před Frederikem Vestim z Dánska (156), kteří nedělní chaotický závod nedokončili.

Výsledky F2: Velká cena Nizozemska