Staněk skončil po trestu v závodě formule 2 v Džiddě čtrnáctý, dál čeká na první body

Roman Staněk nebodoval ani ve druhém závodu sezony.
Roman Staněk nebodoval ani ve druhém závodu sezony.Profimedia
Český pilot Roman Staněk (19) po pětisekundovém trestu za vyjetí z trati obsadil v hlavním závodě formule 2 v Džiddě 14. místo. Nováček ze stáje Trident tak stále čeká na první body.

Staněk se po startu z 16. místa propadl na předposlední příčku, ale po zastávkách většiny soupeřů v boxech se posunul až na třetí pozici, kterou držel ještě pět kol před koncem.

Sázka na alternativní strategii ale devatenáctiletému českému jezdci nevyšla. Po povinné zastávce v boxech se propadl na 12. místo a po pětisekundové penalizaci za získání výhody vyjetím z trati přišel ještě o dvě další příčky.

Od bodované desítky Staňka, jehož maximem ve čtyřech dosavadních startech ve formuli 2 je 13. příčka ze sprintu v Bahrajnu, dělilo osm sekund. Pro vítězství si dojel dánský pilot Frederik Vesti ze stáje Prema.