Přeskočit na hlavní obsah

Siniaková se vyhnula pekelnému programu, zachránila ji omluvenka Ósakaové

Siniakovou zachránilo odstoupení Ósakaové.
Siniakovou zachránilo odstoupení Ósakaové.Michal Sváček / MFDNES + LN / Profimedia

Kateřina Siniaková (30) ve čtvrtek večer kralovala ve čtyřhře na Masters v Kanadě a hrozilo jí, že už o několik hodin později bude muset vstoupit do další tisícovky v Cincinnati. Od brutálního programu však české deblové královně značně ulevila omluvenka japonské hvězdy Naomi Ósakaové.

Tenisová sezona je neúprosná a někdy dojde na situace, kdy tenista musí po skončení jednoho turnaje okamžitě naskočit do dalšího. Podobně náročný program měla původně absolvovat Siniaková, která se momentálně přesouvá z kanadského Toronta do amerického Cincinnati.

V momentě, kdy vrcholilo Masters v Kanadě, se už rozehrála další tisícovka. Siniaková se původně o jedno místo nevešla mezi nasazené a hrozilo jí, že bude muset začít v Cincinnati už v pátek. Tedy jen jeden den po deblovém triumfu v Torontu.

Pokud by jí pořadatelé vyšli vstříc, což ovšem není vůbec jisté, možná by mohla nastoupit až v sobotu, kdy se bude dohrávat první kolo. I tak by musela bez jediného dne volna v případě sobotního vítězství hrát znovu v neděli.

Teď má každopádně alespoň krátké volno jisté a i jeden nebo dva dny odpočinku navíc můžou aktuální deblové světové jedničce při současném hektickém programu výrazně pomoct. V Cincinnati totiž nakonec první kolo s Marijí Timofejevovou hrát nemusí.

Pomohla absence Ósakaové

Rodačce z Hradce Králové pomohla omluvenka Ósakaové. Bývalá světová jednička se ještě před startem hlavní soutěže v Cincinnati omluvila kvůli vyčerpání, což znamenalo posun Siniakové mezi nasazené. Navíc je česká tenistka v horní polovině pavouka, která hraje jako druhá v pořadí. Do turnaje tak vstoupí až v neděli.

Soupeřku zatím Siniaková nezná. Rozhodne se o ní na úvod pátečního programu v souboji mezi Španělkou Jessicou Bouzasovou a Maďarkou Annou Bondárovou. V Cincinnati se majitelce 12 grandslamových trofejí vůbec nedaří a při všech šesti předchozích startech skončila po prvním zápase.

Siniaková slaví 38. kariérní titul! S čínskou parťačkou Zhang ovládly Masters v Torontu >>